LITTERATURSYMPOSIET I ODDA 2024

3. - 6. oktober

ADELE LÆRUM DUUS
ADELE LÆRUM DUUS
ANDERS TOTLAND
ANDERS TOTLAND
ANDERZ EIDE
ANDERZ EIDE
ASBJØRN SLETTEMARK
ASBJØRN SLETTEMARK
ASTA OLIVIA NORDENHOF
ASTA OLIVIA NORDENHOF
CHARLOTTE MYRBRÅTEN
CHARLOTTE MYRBRÅTEN
DAVY WATHNE
DAVY WATHNE
ELISE WINTERTHUN
ELISE WINTERTHUN
FREDRIK HAGEN
FREDRIK HAGEN
FREDRIK HØYER
FREDRIK HØYER
FRODE GRYTTEN
FRODE GRYTTEN
FRODE HELMICH PEDERSEN
FRODE HELMICH PEDERSEN
GUNNHILD ØYEHAUG
GUNNHILD ØYEHAUG
LADY ALBATROSS
LADY ALBATROSS
LARS KORFF LOFTHUS
LARS KORFF LOFTHUS
LARS OVE SELJESTAD
LARS OVE SELJESTAD
LEANDER DJØNNE
LEANDER DJØNNE
MARIA TRYTI VENNERØD
MARIA TRYTI VENNERØD
MARIT EIKEMO
MARIT EIKEMO
MERETE JONVIK
MERETE JONVIK
ODD NORDSTOGA
ODD NORDSTOGA
SUMAYA JIRDE ALI
SUMAYA JIRDE ALI
TORA SANDEN DØSKELAND
TORA SANDEN DØSKELAND
VIGDIS HJORTH
VIGDIS HJORTH
WENCKE MÜHLEISEN
WENCKE MÜHLEISEN

Katalog 2023

Katalog for program 2022

SKULEPROGRAM

Ein rikhaldig litterær meny til born og unge på alle skular i heile kommunen.

HAUSO SKULE
Torsdag kl. 09.00: Helen Kaldheim har workshop med ungdomstrinnet.
Torsdag kl. 12.00: Alexander Løken møter mellomtrinnet.
 
JONDAL SKULE
Onsdag kl. 12.00: Vindtrollet: eventyrkonsert med Sigri Sandberg for 1. og 2.klasse og barnehage. 
Onsdag kl. 12.00: Alexander Løken møter ungdomstrinnet.
Fredag kl. 12.00: Mari Moen Holsve møter mellomtrinnet.
 
KINSARVIK SKULE
Torsdag kl. 12.0 : Vindtrollet: eventyrkonsert med Sigri Sandberg for småskuletrinnet 1-2.klasse + barnehage.
Torsdag kl. 12.00: Mari Moen Holsve møter mellomtrinnet 5. - 7. klasse.
Torsdag kl. 12.00 – 14.00: Helen Kaldheim har workshop med ungdomstrinnet.
 
ODDA BARNESKULE
Onsdag kl. 10.00 – 13.00: Ruth Lillegraven i 2., 3. og 4. klassetrinn.
Onsdag kl. 08.40 – 11.00: Mari Moen Holsve møter 5. og 6. klassetrinn.
- Alexander Løken møter 7.klassetrinn. 

ODDA BIBLIOTEK
Onsdag kl. 09.00: Vindtrollet, eventyrkonsert med Sigri Sandberg for 1.klassetrinn Odda barneskole og Vikebygd/Hauso
Torsdag kl. 10.00: Fagmøter med Gro Dahle og Ragnhild Malfang. 
Fredag kl. 09.00: Gro Dahle møter dei eldste i barnehagane
 
ODDA KINO
Laurdag kl. 12.00: SMÅSYMP – Teater Joker med «Det var en gang et nå».
 
ODDA UNGDOMSSKULE/LINDEHUSET
Torsdag kl. 18.00: Odda ungdomsskule i Lindehuset U-BAR : Eit arrangement i ord og tonar der elevar opptrer med eigne tekstar på same arena som forfattarane. Med: Simon Stranger, Alexander Løken, Ragnhild Malfang. 
 
ODDA UNGDOMSSKULE
Fredag kl. 08.30: Simon Stranger, Ragnhild Malfang og Helen Kaldheim – workshop
 
ODDA VIDEREGÅANDE SKULE
Torsdag kl. 10.00: Simon Stranger møter elevane i aulaen
 
OPEDAL SKULE
Torsdag kl. 10.00: Vindtrollet : eventyrkonsert med Sigri Sandberg for småskuletrinnet 1-2.klasse + barnehage
Torsdag kl. 10.00: Mari Moen Holsve møter mellomtrinnet 5-7.klasse
 
RØLDAL SKULE
Fredag kl. 10.00: Vindtrollet med Sigri Sandberg i Skare. 1-4.klasse + eldste i barnehagen.
Fredag kl. 11.35: Alexander Løken møter mellomtrinnet.
Fredag kl. 12.20: Alexander Løken møter ungdomstrinnet.

SKARE SKULE 
Fredag kl. 09.00: Alexander Løken møter mellomtrinnet.
Fredag kl. 10.00: Vindtrollet med Sigri Sandberg. 1-4.klasse + eldste i barnehagen.
 
TYSSEDAL SKOLE
Fredag kl. 09.00: Ruth Lillegraven møter 2.-4.klassetrinn.
Fredag kl. 09.00: Mari Moen Holsve møter mellomtrinnet.
 
VIKEBYGD SKULE

Torsdag kl. 10.00: Alexander Løken møter mellomtrinnet.
 
skuleforestilling%2C%20marina

Pris

Skule og barnehage

Dato og tid

04.10 kl. 09.00

Sted

SKULAR I ULLENSVANG

Medverkande

RUTH LILLEGRAVEN
RUTH LILLEGRAVEN
SIMON STRANGER
SIMON STRANGER
SIGRI SANDBERG
SIGRI SANDBERG
MARI MOEN HOLSVE
MARI MOEN HOLSVE
ALEXANDER LØKEN
ALEXANDER LØKEN
HELEN KALDHEIM
HELEN KALDHEIM